۱۳۹۰ شهریور ۹, چهارشنبه

فارغ از هر زنده باد و مرده باد :: سر براه مملکت باید نهاد

بچه ها! این خانه ی اجدادی است...
گشته ویران، تشنه ی آبادی است...
خسته از شلاق استبدادی است...
مرهم دردش کمی...
آزادی است...!
مرهم دردش کمی آزادی است...!
فارغ از هر قومیتی دست در دست هم نسبت به نابودسازی دریاچه ی ارومیه اعتراض کنیم. این کار امروز ماست. اعتراض به سیاست های رذیلانه ی جمهوری اسلامی در اصرار به نابود سازی دریاچه ی ارومیه. یکبار برای همیشه مرزهای قومیتی را شکسته و مشتی محکم شویم بر دهان جمهوری اسلامی. هموطن عزیز ترک و فارس و کرد و بلوچ دریاچه ی ارومیه ی متعلق به همه ی ماست. فاصله ها را شکسته و دست در دست یکدیگردر اعتراضات روز شنبه شانه به شانه ی هم شرکت کرده و قبل از هر چیزی اول یک ایرانی باشیم و از یاد نبریم که " چو عضوی به درد آورد روزگار::: دگر عضوها را نماند قرار" حال که هموطنان آذری ما به کمک ما نیاز دارند، حمایت خود را از آنان دریغ نکنیم. ایران یعنی آذرآبادگان، تهران، شیراز، اصفهان، ساری، رشت، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، آبادان، و ..... همه ی این شهرها پیکره ی میهن ما را تشکیل می دهند. حال که عضوی ازین پیکره به درد آمده است، بی تفاوت نمانیم. 
متن فراخوان:
ما به عنوان فعالین حرکت ملی آذربایجان- اورمیه- با اعتراض شدید به سرکوب خونین مردم در شهرهای  تبریز و اورمیه اعلام می‌کنیم که اعتراضات روز شنبه حرکتی احساسی و کور نبوده و بر مطالباتی استوار است که تا رسیدن به آن هم‌چنان به اعتراض خود ادامه خواهیم داد. بنا براین عصر روز شنبه ‌دوازدهم شهریور بار دیگر در میادین و خیابان‌های شهر اورمیه گرد هم می‌آییم تا یک بار دیگر خواسته‌های خود را به صورت مدنی به گوش همه برسانیم. امیدواریم که فرزندان قهرمان ستارخان در دیگر شهرهای آذربایجان و آزادی‌خواهان دیگر شهرها نیز به یاری برادران خود در شهر‌های تبریز و اورمیه بشتابند.

مطالبات در تجمع اعتراضی روز شنبه دوازدهم شهریور بر این پایه‌ها استوار خواهد بود:

- توقف فوری سیاست خشک کردن عمدی دریاچه اورمیه
- انجام اقدامات فوری و ملموس برای جلو‌گیری از خشک شدن دریاچه اورمیه
- عذر‌خواهی دولت و رییس مجلس شورای اسلامی و نمایندگانی که به ملت آذربایجان اهانت کرده‌اند
-استعفای استان‌دار آذربایجان غربی به عنوان مسوول اول شورای تامین استان که دستور شلیک مستقیم به مردم بی‌گناه را داده است
- محاکمه و معرفی فوری عاملین سرکوب خونین شهر اورمیه
- آزادی همه زندانیان سیاسی و بازداشت‌شدگان روزهای قبل و روز پنجم شهریور در شهر تبریز و اورمیه
- جبران خسارت مالی کسانی که اموالشان توسط نیروهای یگان ویژه صدمه دیده است.
- توقف استفاده از کلمات اهانت‌آمیز هم‌چو اراذل و اوباش و… علیه مردم معترض در مطبوعات و رسانه‌های دولتی
وعده دیدار: روز شنبه دوازدهم شهریور ماه ساعات‌: شش عصرمکان: میدان ولایت فقیه- خیابان امام- خیابان عطایی- خیابان بعثت- خیابان خیام جنوبی- خیابان کاشانی- میدان ایالت
همه مردم  آذربایجان، فعالین حرکت ملی آذربایجان و آزادی‌خواهان سراسر ایران را دعوت می‌کنیم با برگزاری تجمعاتی در این روز مردم شهر تبریز و اورمیه را تنها نگذارند.

اشعار از هادی خرسندی
ساخت عکس: کاری از خودم

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر